Jak prawidłowo przymierzyć biustonosz?

Data dodania: 2015-10-01 09:21:28

Dzisiaj opowiemy wam jak prawidłowo przymierzyć stanik.

Jest to tak naprawdę najważniejszy etap przy doborze właściwego stanika. Jeśli będzie nieprawidłowo dobrany może wyrządzić nam więcej szkód niż się spodziewamy.

Zatem nie lekceważmy tego etapu.

 

Podczas zakładania stanika pamiętajmy, aby zapiąć się na ostatnią haftkę- najluźniejszą. Pozostałe haftki pomogą nam w regulacji obwodu ( jego zmniejszeniu), podczas użytkowania stanika. Stanik musi trzymać się mocno naszego ciała nie powodując bólu.

Pochyl się do przodu i ułóż prawidłowo piersi w miseczkach ruchem wygarniającym je spod pach. Jeżeli miseczki nie fałdują się, leżą gładko, a piersi w całości w nich leżą (bez tzw. „bułeczek”  od góry, jak i pod pachami)  możemy przejść do sprawdzania fiszbin. Konieczne jest aby fiszbiny znajdowały się dokładnie pod piersiami i nie ugniatały żadnej z nich zwłaszcza po bokach.  Cała pierś powinna znaleźć się w miseczce, jeżeli jest inaczej znaczy, że miseczka jest za mała.

Kiedy już ułożymy prawidłowo nasze piersi i stwierdzimy, że fiszbiny właściwie układają się pod piersiami czas na wyregulowanie ramiączek. Zaczynamy regulować do momentu aż poczujemy, że nasze piersi lekko się uniosły, a ramiączka nie wpijają się w ramiona ani nie zsuwają z nich. To nie na nich powinien opierać się ciężar naszych piersi.

Jeżeli czujesz, że ramiączka wpijają się w twoje ramiona znaczy, że są źle wyregulowane, a  obwód stanika jest zbyt luźny. Pamiętajmy, że regulacja ramiączek jest tylko dodatkowym podtrzymaniem dla naszego biustu.

Jeżeli przy wykonywaniu ruchów, skrętów nasz stanik nie przesunie się, zapięcie nie powędruje w górę pleców ani pierś nie wypadnie z miseczki. Możemy uznać, że stanik jest prawidłowo dobrany. 

Zapamiętaj: przy zmianie rozmiaru obwodu należy zawsze ponownie dopasować rozmiar miseczki. Kiedy zmniejszamy obwód zwiększamy miseczkę, a kiedy powiększamy obwód miseczka musi zostać zmniejszona. 

Powodzenia ! :)

Wstecz
MITEX Four Seasons Safari Lodge Serengeti lipsum
TanzaniaCentral Serengeti.